Представници привреде, институција неформалног образовања и омладинског сектора су се кроз пројекат заједнички укључили у развој услуга и механизама који поспешују запосленост и запошљивост младих, али и пружили конкретне прилике за запошљавање најбољих младих који учествују у пројекту. Пројекат се реализује у пет градова у јужној и источној Србији: Ниш, Лесковац, Врање, Пирот и Зајечар.
„Овакви пројекти значајно доприносе развоју омладинског предузетништва, које представља један од кључних циљева Националне стратегије за младе за период од 2015. до 2025. године”, рекла је Клашња.
Министарство омладине и спорта је током 2015. године, посредством два јавна конкурса, финансирало 37 пројеката на тему запошљавања младих и омладинског предузетништва и у оквиру њих је обучено око 3.200 младих у области запошљавања и омладинског предузетништва, 222 младих је прошло програме стручне и радне праксе, развијено је 57 ученичких компанија у области развоја иновативних производа, а 389 младих је запослено (од тога је 50 самозапослено).
На крају, помоћник министра је честитала свим младим људима који су покренули сопствени посао - на предузимљивости, храбрости и истрајности, и охрабрила друге младе да крену тим путем, будући да ће Министарство омладине и спорта и у 2016. години – години предузетништва – наставити да ставља посебан фокус на подршци запошљавању младих и омладинском предузетништву, и трудити се да што више олакша процес транзиције младих из света образовања на тржиште рада.