Predstavnici privrede, institucija neformalnog obrazovanja i omladinskog sektora su se kroz projekat zajednički uključili u razvoj usluga i mehanizama koji pospešuju zaposlenost i zapošljivost mladih, ali i pružili konkretne prilike za zapošljavanje najboljih mladih koji učestvuju u projektu. Projekat se realizuje u pet gradova u južnoj i istočnoj Srbiji: Niš, Leskovac, Vranje, Pirot i Zaječar.
„Ovakvi projekti značajno doprinose razvoju omladinskog preduzetništva, koje predstavlja jedan od ključnih ciljeva Nacionalne strategije za mlade za period od 2015. do 2025. godine”, rekla je Klašnja.
Ministarstvo omladine i sporta je tokom 2015. godine, posredstvom dva javna konkursa, finansiralo 37 projekata na temu zapošljavanja mladih i omladinskog preduzetništva i u okviru njih je obučeno oko 3.200 mladih u oblasti zapošljavanja i omladinskog preduzetništva, 222 mladih je prošlo programe stručne i radne prakse, razvijeno je 57 učeničkih kompanija u oblasti razvoja inovativnih proizvoda, a 389 mladih je zaposleno (od toga je 50 samozaposleno).
Na kraju, pomoćnik ministra je čestitala svim mladim ljudima koji su pokrenuli sopstveni posao - na preduzimljivosti, hrabrosti i istrajnosti, i ohrabrila druge mlade da krenu tim putem, budući da će Ministarstvo omladine i sporta i u 2016. godini – godini preduzetništva – nastaviti da stavlja poseban fokus na podršci zapošljavanju mladih i omladinskom preduzetništvu, i truditi se da što više olakša proces tranzicije mladih iz sveta obrazovanja na tržište rada.