Udovičić primio osvajače medalja

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić priredio je danas svečani prijem za sportiste i nacionalne timove iz neolimpijskih i paraolimpisjkih disciplina koji su na nedavno završenim takmičenjima osvojili 28 medalja za Srbiju. „Svi vaši uspesi i odličja koja ste osvojili za Srbiju čine me ponosnim što sam ministar omladine i sporta. Na našu podršku uvek možete da računate, jer je Ministasrtvo druga kuća svih sportista. Svi sportovi su nam jednako važni, jer je naš cilj i zadatak da proširimo sportsku bazu i stvorimo uslove da se što više dece i mladih bavi sportom. To je uslov da i u budućnosti imamo ljude popout vas, sportiste na koje ćemo biti ponosni i da Srbija još dugo nosi epitet sportske nacije“, poručio je ministar Udovičić okupljenim sportistima, poželevši im mnogo uspeha i u budućnosti. Takmičari u neolimpijskim borilačkim veštinama su na World SportAcord Combat Games 2013 osvojili sedam medalja, juniori su sa Svetskog prvenstva u karateu doneli dve medalje, a sa Evropskog juniorskog prvenstva u kjokušinkaiju jednu. Na istočnoevropskom šampionatu u moto sportu ekipa Srbije osvojila je timsku titulu šampiona istočne Evrope u Road Racing disciplini, a paraolimpijci su sa Svetskog prvenstva u streljaštvu doneli sedam odličja u pojedinačnoj konkurenciji i četiri u ekipnoj. Na Evropskom prvenstvu u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom naši sportisti osvojili su četiri medalje, dok se sa 22. Olimpijskih igara gluvih tim Srbije vratio sa 2 odličja.