U Hali sportova „Vrnjačka Banja“, 8. juna svečano je otvoreno 2. Balkansko prvenstvo u stonom tenisu za osobe sa invaliditetom, koje će do 11. juna okupiti oko 75 takmičara i ukupno 120 učesnika iz osam balkanskih zemalja. Ova značajna sportska manifestacija održava se pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta Republike Srbije i Opštine Vrnjačka Banja, u organizaciji Stonoteniskog saveza osoba sa invaliditetom i Balkanske stonoteniske unije.

Prvenstvo je zvanično otvorio državni sekretar u Ministarstvu sporta Republike Srbije, Ratko Nikolić, koji je takmičarima poželeo uspešne nastupe.
"Ministarstvo sporta stalo je iza organizacije ovog događaja i veliko nam je zadovoljstvo što možemo da pomognemo ljudima sa invaliditetom, jer je veoma važno da svi građani imaju jednake mogućnosti za bavljenje sportom i učešće u društvenom životu. Ove manifestacije im mnogo znače, jer vide da neko razmišlja o njima i pruža im podršku. Ministarstvo sporta će uvek biti tu da pomogne", poručio je Nikolić.

Govoreći o značaju sporta za promociju zemlje, Nikolić je podsetio na uspehe srpskih paraolimpijaca na velikim međunarodnim takmičenjima, istakavši da naši sportisti sa invaliditetom proslavljaju ime Srbije širom sveta.

Podrška razvoju sporta osoba sa invaliditetom i promocija jednakih mogućnosti ostaju važan deo sportskih vrednosti koje zajedno gradimo.